مشاوره و نظارت

همواره در پروژه های کلان تجاری، تیم های نظارتی و مشاورین پویا در جهت دهی صحیح روند طراحی، اجرا و بهره برداری از یک پروژه نقش بسزایی دارند؛ پروژه های حوزه ی انفورماتیک هم از این بند مستثنا نمی باشد و می توان گفت که امر نظارت و مشاوره ی صحیح در بسیاری از پروژه های کلان انفورماتیک دور از نظر باقی می ماند که موجب خسارت های فراوان و در پاره ی از موارد شکست پروژه می گردد.

همچنین در پاره ای از موارد پیمانکاران و مجریان طرح بعنوان ناظر و یا مشاور از طرف کارفرما در نظر گرفته می شوند که این عمل جهاتی شاید در ورحه ی اول اقتصادی و کاملا منطقی به نظر برسد ولی در روند اجرایی یا در هنگام بهره برداری می توان موجب پاره ی از مشکلات گردد. زیرا مجریان طرح هرگز نمی توانند یک دید جامع بیرونی به پروژه ی در دست اجرای خود داشته باشند لاکن این امر کاملا به تصمیم اتخاذ شده ی کارفرما و کارکشتگی پیمانکار وابسته است.

*

در همین راستا از جمله مهمترين عوامل موفقيت پروژ‌ه‌های فناوری اطلاعات IT, بهره­ گيری از خدمات مشاوره و نظام نظارتی برای پيشبرد پروژه و كنترل مراحل مختلف اجرايی آن است.

کسب اطمينان از تأمين نيازمنديی ها و الزامات پروژه از يک سو و اجرای دقيق و صحيح آنها در موعد مقرر و همچنین انطباق با دستورالعمل و استانداردهای بروز و متعارف جهانی، اهميت استفاده از مشاوره و نظارت بر طرحهای انفورماتيک را نشان بازگو می کنند.

*

مشاوران و ناظران پروژه‌های فناوری اطلاعات بعنوان امين و نماينده كارفرما، ضمن هدايت روند اجراي پروژه در چارچوب مشخص، فعاليت‌های پیمانکاران پروژه را براساس قرارداد فی مابين و طرح پروژه، کنترل و راهکارهای اجرايی و موثر برای رفع مشکلات جاری و پيش بينی نشده ارائه می کنند.

بايد توجه داشت از آنجا که روند تكميل و پيشرفت اين گونه پروژه‌ها بصورت فيزيكی تماما قابل ارزيابی نمی ­باشد، عدم استفاده از سازوکار صحیح، مشاوره و نظارت جامع و مدون، سبب تجديد عمليات فنی برای رفع نارسايی ها و تحميل هزينه‌ های سنگين كمی و كيفی می­ گردد.

بر همین اساس شرکت فناوری های هوشمند امین آمادگی ارائه خدمات مشاوره و نظارت بر طرح های انفورماتيک را به شرح ذيل را دارد:

  • طراحي و تدوين RFP, Proposal
  • تهيه طرح جامع فناوری اطلاعات
  • تهيه سند راهبردی و چشم انداز فناوری اطلاعات
  • ارائه خدمات مشاوره و نظارت بر پروژه‌هاي فناوری اطلاعات
  • ارائه مشاوره و راهکار اجرایی جهت يكپارچه‌ سازی سيستم‌های جزيره‌ای
  • انجام مطالعات امكان‌سنجی، تعريف، تحليل و اجرای پروژه‌ های فناوری اطلاعات
Back2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 12 =